Skip to content

Riigikogu kiitis heaks käibedeklaratsiooni lisa

Riigikogu kiitis heaks käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muudatuse, mille alusel kehtestatakse käibedeklaratsiooni lisa.

Käibedeklaratsiooni lisa kohaselt peavad ettevõtjad hakkama deklareerima kõiki omavahelisi vähemalt 1000 euro suurusi tehinguid.

Seadusemuudatusega soovib riik vähendada maksuauku, täiendusega saab maksuamet ülevaate umbes 60 protsendist tehingutest äriühingute vahel.

Hiljemalt jaanuari alguseks saab maksu- ja tolliamet valmis lisa tehnilised eripärad ja ettevõtted saavad seejärel vajalike arendustöödega alustada.

Põhimõtteliselt on kogu vajalik info ettevõtete finantsarvestuse standardlahendustes olemas ja selle info alusel toimub aruande lisa automaatne loomine ja edastamine. Olulisem muudatus on tehingupartneri registrikoodi märkimine finantsarvestuses, kuid seda tehakse paljudel juhtudel juba praegu.

Maksu- ja tolliamet haldab juba praegu suurt andmemassi nii juriidiliste kui füüsiliste isikute kohta ja omab tehnoloogilist võimekust mahukate andmete haldamiseks, kuid kavas on seda võimekust veelgi tõsta.

Seadusemuudatus jõustub 2014. aasta 1. juulist.

allikas: http://uudised.err.ee/index.php?06292937